Komentarze po angielsku na w mediach społecznościowych
W miarę możliwości, najlepiej sprawdzają się w specjalnej grupie - na Facebooku są takie grupy -do nauki języka. A może macie w znajomych na Facebooku kogoś, kto mieszka w kraju anglojęzycznym i czasem wstawia posty po angielsku? Warto próbować komentować je właśnie w Englishu.
Złote myśli po angielsku
Można założyć do takich zapisów specjalny zeszyt, do którego będziecie wpisać swoje różne przemyślenia.
Pamiętnik typu ‘diary’
Kiedyś zadawałam uczniom pisanie pamiętnika jako ćwiczenie pisania po angielsku. Mieli tam wpisywać co robili danego dnia. Oczywiście zadanie było dla chętnych,dobrowolne, ponieważ nie każdy będzie pisał pamiętnik.
Własny blog po angielsku
Można założyć bloga w języku angielskim. Jeżeli boicie się szeroko publikować swoje wpisy ze względu na ewentualne błędy językowe, na początek można ograniczyć widoczność bloga tylko dla wybranych bliskich znajomych, ewentualnie dla nauczyciela, Wasz wybór. A o czym pisać na blogu? Może macie jakieś hobby? Kto ma dziennikarskie zapędy, niech komentuje w pamiętniku wydarzenia z kraju lub okolicy, w której mieszka.
Wymiana e-maili po angielsku
Czy macie znajomego/znajomą, który wyjechał za granicę? Może warto namówić go na wymianę maili po angielsku?
Jeżeli nie macie takiej osoby, a pobieracie na przykład lekcje prywatne, może dałoby się namówić nauczyciela na jakąś korespondencję dla poćwiczenia pisania?
Układanie zdań z nowymi słówkami
Najlepiej zebrać słowa z ostatnich kilku lekcji w jakąś historyjkę.
Warto też ćwiczyć poprawność pisowni, po naszemu ortografię. Można w tym przepisywać ciekawe słówka i zwroty, których chcecie się nauczyć.
Ściąga do pisania
I jeszcze na koniec dwie przydatne lektury - książki do nauki pisania. Polecam.
http://lubimyczytac.pl/ksiazka/113930/wzory-listow-angielskich
http://onepress.pl/ksiazki/pisanie-listow-i-e-maili-sluzbowych-w-jezyku-angielskim-sheryl-lindsell-roberts,amerli.htm
Przydatne? I hope so!